2022 3A South Fraser Zone Tournament
Monday Feb. 28
Challenge game 5:45pm R#4 Richmond 57 vs S#5 Delta 69 at Richmond
Tuesday March 1
At North Delta
Game 1 6:00pm S#2 North Delta 59 vs R#3 Steveston-London 66
Game 2 7:45pm R#1 MacNeill 94 vs S#4 Guildford Park 79
At Elgin Park
Game 3 6:00pm R#2 McMath 51 vs S#3 Princess Margaret 60
Game 4 7:45pm S#1 Elgin Park 96 vs Delta 47
Wednesday March 2
At North Delta
Game 5 6:00pm North Delta 63 vs Guildford Park 57
Game 7 7:45pm Steveston-London 76 vs MacNeill 92
At Elgin Park
Game 6 6:00pm McMath 70 vs Delta 57
Game 8 7:45pm Elgin Park 90 vs Princess Margaret 54
At Elgin Park
Thursday March 3
Game 9 6:00pm Princess Margaret 75 vs North Delta 55
Game 10 7:45pm Steveston-London 68 vs McMath 81
Friday March 4
Game 11 6:00pm Princess Margaret 59 vs McMath 52 3rd/4th
Game 12 7:45pm MacNeill 79 vs Elgin Park 90
1st/2nd
Top 3 teams advancing to the Provincial Tournament March 9-12 at the Langley Events Centre.
1. Elgin Park
2. MacNeill
3. Princess Margaret
All Stars
MVP
2022 South Fraser 3A League Tournaments
2022 Richmond City Playoff
at A.R. MacNeill
Tuesday Feb 22
Game #4 2:15pm #7 McNair 67 vs #2 MacNeill 111
Game #3 4:000pm #6 R.C. Palmer 64 vs #3 Steveston-London 97
Game #1 5:45pm #8 McRoberts 46 vs #1 McMath 71
Game #2 7:30pm #5 Hugh Boyd 72 vs #4 Richmond 76
Wednesday Feb 23
Game # 5 2:15pm McNair 62 vs R.C. Palmer 64 OT
Game # 6 4:00pm McRoberts 65 vs Hugh Boyd 82
Game # 7 5:45pm Steveston-London 68 vs MacNeill 94
Game # 8 7:30pm Richmond 55 vs McMath 63
Thursday Feb 24
Game #9 2:45pm McNair vs McRoberts
Game #10 4:00pm R.C.Palmer 103 vs Hugh Boyd 87
Game #11 5:45pm Steveston-London 82 vs Richmond 68
Championship Game
Game # 12 7:30pm MacNeill 73- vs McMath 64
RICHMOND ALL-STARS(Based on League Play)
Third Team All-Stars
Jovan Grewal McNair
Roop Jaswal Steveston-London
Jaydon Vint McNair
Faizan Mohammad Hugh Boyd
Minhal Abbas Richmond High
Second Team All-Stars
Ian Johnson Steveston-London
Alex Chang Richmond High
Cooper Jones McRoberts
Joshua Mayan MacNeill
Owen Stuart McMath
First Team All-Stars
Everett Swaim MacNeill
Kyle Christoffersen McMath
Marco Esteban MacNeill
Wesley Ainu'u Palmer
Tenzin Bray Burnett
M.V.P.
Vincent Zeng Steveston-London
Top 4 3A teams proceed to the South Fraser Zone Tournament
1. MacNeill
2. McMath
3. Steveston-London
4. Richmond
Top 4 2A teams proceed to the South Fraser Zone Tournament
1. R.C. Palmer
2. Hugh Boyd
3. McNair
4. J.N. Burnett
Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By: